WikiTurk
Editor Login | Register
Ekle

> Bilgi Rehberi > Okullar > Lise

İnformation Technology
(Date : 4.4.2008 23:36:54)
imageimageimage %4


Konya Ereğli Lisesi

Okulumuz 1947-1948 Öğretim Yılında Ortaokul olarak açılmış olup 1957-1958 Öğretim Yılına kadar ortaokul olarak devam etmiştir. 1957-1958 Öğretim yılında ilk kez özel lise olmuştur. Özel Lise olarak öğretime bir yıl devam edilmiştir. 1959-1960 öğretim yılında Ereğli Lisesi adını almış, bu şekilde 1974-1975 öğretim yılına kadar eğitim ve öğretimini sürdürmüştür. 1984-1985 Öğretim Yılına kadar Ereğli Ortaokulu adıyla eğitim öğretime devam etmiştir. 1975-1976 Öğretim Yılında bünyesindeki lisenin Cumhuriyet Lisesi adı altında ayrı müdürlükle ayrı bir binaya taşınması sonucunda 1984-1985 Öğretim Yılından itibaren yeniden bünyesinde lise açılmıştır.  

Şu an okulumuz 1300 öğrenci ve 70 öğretmen kadrosu ile eğitim-öğretim çalışmalarını sürdürmektedir. Okulumuzda eğitim-öğretimin kalitesini arttırmak için yıl içinde yetiştirme kursları açılmaktadır. Öğrencilerimizin yazı, şiir ve resim çalışmaları yerel ve ulusal basında yer almaktadır. Okulumuzun çeşitli sportif ve kültürel çalışmalardaki başarıları artarak sürmektedir.

MİSYONUMUZ (NEDEN VARIZ)

Türk Milli Eğitiminin genel amaclarınaına uygun olarak,Türk Milletinin bir ferdi olan öğrencilerimizi,
Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı;Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan;insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir

VİZYONUMUZ (NE OLMAK İSTİYORUZ.)

Türk milli eğitim amaçları ışığında, geçmişinden aldığı öz güven ve güç ile gününü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Atatürk "ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen özgür, etkili, nitelikli, verimli okul toplumu oluşturmak.
Bilgiyi nereden bulabileceğini bilen, öğrendiği yeni bir bilgiyi hemen kullanarak; kariyere, güce dönüştürebilen insanlar yetiştirmek, onlara bilgiyi kullanma sanatını öğretmek.
Eregli Lisesini, Ö.S.S "de, sportif, kültürel ve sanatsal alanlarda başarıları ile adı duyulan bir lise haline getirmek.

 

İletişim

Adresi                           :  Kazancı Mahallesi İstasyon Caddesi
Telefon Numarası         :  0332 7131611-7131087

Derecelendir
Kaynak İnformation Technology Tarafından yazılmış/derlenmiştir.
İçerik İhbarıOpen Source Document Project AUP&TOS